CHEV-112S150 CHEV112S150 12VDC 150A 900VDC Relay 1Pcs
★★★★★ 4.6 108 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by labena.rs
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Sold and shipped by labena.rs
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Relays / Voltage Monitoring RelaysCHEV-112S150 CHEV112S150 12VDC 150A 900VDC Relay 1PcsPower Source : DCTheory : Electromagnetic RelayContact Load : Low PowerModel Number : CHEV-112S150 relayVoltage : 12V
  • Relays / Voltage Monitoring Relays
Model NSXVIT
Brand Name NSXVIT
Part Number NSXVIT
Contact Type Normally Closed
Manufacturer NSXVIT
Mounting Type Chassis Mount
Connector Type Clamp
Current Rating 0.01 Amps
Contact Material Aluminum
Specification Met UL
Contact Current Rating 1 Amps
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.6 out of 5
★★★★★
108 ratings | 44 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
84% (91)
4 stars
3% (3)
3 stars
2% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (11)